صفحه اصلی > سیلو > سیلو 


نسخه چاپي      ارسال به دوست معاون برنامه‌ریزی شرکت بازرگانی دولتی ایران در همایش معاونین فنی مناطق و استان‌ها:

  مساعدت معاونت برنامه‌ریزی در جهت توسعه مراکز ذخیره‌سازی کشور

  اختصاصی/صبح امروز اولین همایش دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران با حضور معاونین فنی مناطق و استان‌ها در ساختمان شماره 2 شرکت بازرگانی دولتی ایران برگزار شد.

            

به گزارش غلات نیوز، دکتر قدرت حیدری، معاون برنامه‌ریزی شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به اهمیت نقش و مسئولیت معاونین فنی و مدیران مناطق و استان‌ها خاطرنشان کرد: یکی از وظایف مدیران فنی و مهندسی استان‌ها، این است که باید مدیریت و نظارت بر سیلوها را در دستور کارشان قرار دهند.
وی با بیان اینکه نهضت سیلوسازی در کشور اولین بار از سوی شرکت بازرگانی دولتی ایران ترویج شد، گفت:  ابتدای انقلاب، کشور مجموعا 700 تن ظرفیت ذخیره‌سازی داشت اما هم‌اکنون با توسعه‌ای که در این بخش ایجاد شده، از 17 میلیون تن ظرفیت ذخیره‌سازی بلند مدت و 4 میلیون تن انبارهای چادری و ساده برخورداریم که مجموعا ظرفیت ذخیره‌سازی در کشور به حدودا 21 میلیون تن می‌رسد.
حیدری در ادامه با تاکید بر اهمیت پیشرفت و توسعه صنعت سیلوسازی در کشور خطاب به معاونین فنی و مدیران مناطق و استان‌ها اظهار کرد: معاونین و مدیران فنی مناطق باید در این زمینه وارد عمل شوند و دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران باید در بازیابی و تقویت این حوزه در کشور، برنامه‌هایی را طراحی و پیاده‌سازی کند.
معاون برنامه‌ریزی شرکت بازرگانی دولتی ایران نسبت به تامین منابع مالی و برنامه‌ریزی در راستای پیشرفت مراکز ذخیره‌سازی کشور وعده مساعدت داد و گفت: ضروری است تا این همایش به صورت مستمر برگزار گردد و نتایج عملکرد مناطق مورد بحث و بررسی قرار گیرد. همچنین اینکه دامنه کارگروه‌های دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران نیز کشوری شود زیرا مشارکت استان‌ها در تصمیم‌سازی می‌تواند به اتخاذ تصمیمات بهتر به ما کمک کند.
حیدری با تاکید بر اهمیت راهبری و نظارت ویژه دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران از تعمیر  و نگهداری سیلوها، انبارها و ساختمان‌ها در کشور تصریح کرد: طبق مصوبه هیأت وزیران، شرکت‌های دولتی می‌توانند بخشی از کارهایشان را از جمله نگهداری سیلوها به پیمانکار بخش خصوصی و تعاونی‌ها واگذار کنند. درواقع هدف اصلی از این اقدام کاهش تصدی‌گری و کاهش بار مالی دولت است. برای اینکه بتوانیم از این مزیت قانون استفاده کنیم و قانون را هم رعایت کرده باشیم، همکاران ما یک پلان راهبری را به عنوان پلان تخصصی برای نگهداری سیلوها و انبارهای شرکت بازرگانی دولتی به ما پیشنهاد دادند. البته ضوابط این کار باید از سوی معاونین فنی مناطق تعریف شود و می‌تواند الگویی برای کاهش تصدی‌گری دولت در همه زمینه‌ها باشد. 
در ادامه این همایش مهندس عبدلی، مدیر کل دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه این همایش در راستای ارتقای کیفی و کمی وظایف دفتر مهندسی و به تبع آن معاونین فنی و مدیران استان‌ها برگزار گردیده، اهداف همایش را در چهار محور عنوان نمود و گفت: اولین محور تاکیدی این همایش، راهبری مراکز ذخیره‌سازی و بررسی پیرامون موانع و مشکلات و نیز محور دوم در راستای تعمیر و نگهداری مراکز ذخیره‌سازی است.
عبدلی در ادامه با اشاره به اقدامات ارائه شده از سوی دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران در طی سال گذشته، در خصوص محور سوم همایش در جهت هوشمندسازی مراکز ذخیره‌سازی اظهار کرد: در این راستا سال گذشته اقدامات خوبی انجام شد که البته هنوز با ایده‌آل‌ها فاصله دارد و باید با همفکری یکدیگر به آن سرعت بخشیم.
وی در خصوص اقدامات صورت گرفته توضیح داد: از جمله اقدامات صورت گرفته، نصب تابلو PLC بود که در برخی از سیلوهای کشور اجرایی شده و امسال هم برای سیلوهایی که از این قابلیت برخوردارند، نصب خواهد شد.
یکی از المان‌های سیلو، کنترل دما در کندوهاست که روی آن کار شده و بالغ بر 90 درصد سیلوهای بخش خصوصی در کشور مجهز به سیستم مانیتورینگ دما هستند؛ همچنین اندازه‌گیری اتوماتیک که در این راستا 7 دستگاه در سیلوهای کشور نصب گردیده و در حال برنامه‌ریزی هستیم تا امسال 20 دستگاه دیگر هم در سیلوهای استراتژیک کشور نصب کنیم.
مدیرکل دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران در ادامه با تاکید بر اینکه نقطه عطف هوشمندسازی در سیلوها، بحث اندازه‌گیری میزان موجودی کندوهاست، اظهار کرد: این طرح به صورت پایلوت در سیلوی شهید مدرس تهران پیاده‌سازی شده و ما به دنبال سیستمی هستیم که خطای کمتر و قابلیت اجرا داشته باشد تا بخش خصوصی را به اجرای آن ترغیب کنیم، همچنین برنامه جامع نرم‌افزار PM که مدت 6 ماه است روی آن کار می‌کنیم و نرم‌افزار آن روی سامانه جامع فنی مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران هم اکنون پیاده‌سازی شده است.
عبدلی محور چهارم همایش را استانداردسازی مراکز ذخیره‌سازی و مراکز انبارهای کالاهای اساسی دانست و گفت: در این بخش، ضروری است که در سیستم حفاظت ایمنی و اعلام حریق سیلوها بازنگری شود که امسال ما در دستور کار خود داریم. استاندارد آسانسور سیلوها هم باید مورد بررسی قرار گیرد که به جرأت می‌توان گفت بالغ بر 90 درصد سیلوها از شرایط استاندارد برخوردار نیستند. همچنین باید در راستای برق اضطراری و سیستم فیلتراسیون سیلوها هم اقدام شود. مورد بعدی در حوزه استانداردسازی بهداشتی انبارهای کالاهای اساسی است که در این راستا سال گذشته 7 انبار در سطح کشور بازسازی بهداشتی شد و این اقدام در سال جاری هم ادامه دارد.
مدیرکل دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران در بخش پایانی اظهاراتش با اشاره به ایجاد کارگروه‌های تخصصی دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران در حوزه معاونت فنی افزود: پیشنهاد می‌شود این کارگروه‌ها به صورت کشوری برگزار گردد و معاونین فنی و مدیران مناطق بر حسب تخصص‌هایی که دارند، در این کارگروه‌ها حضور یافته و به تبادل نظر و همفکری بپردازند. 

                                     تاریخ:      دوشنبه ٣ تير ١٣٩٨        ساعت:     ١٣:٢٦

 


خروج
پربازدیدترین

سامانه جامع فروش آرد راه‌اندازی می‌شود

اختصاصی/ سرپرست اداره کل آرد و نان شرکت بازرگانی دولتی ایران از راه‌اندازی سامانه‌ای جامع برای فروش آرد خبر داد.

نرخ ارز

نرخ ارز    ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
usd دلار آمريکا ۴۲,۰۰۰ eq
gbp پوند انگليس ۵۲,۴۵۶ up
chf فرانک سويس ۴۳,۶۸۵ down
sek کرون سوئد ۴,۴۸۱ up
nok کرون نروژ ۴,۳۵۷ up
dkk کرون دانمارک ۶,۲۶۹ down
inr روپيه هند ۵۵۶ down
aed درهم امارات ۱۱,۴۳۷ eq
kwd دينار کويت ۱۳۶,۳۲۱ up
pkr100 يکصد روپيه پاکستان ۲۵,۶۶۸ down
jpy100 یکصد ين ژاپن ۳۸,۹۹۹ down
hkd دلار هنگ کنگ ۵,۴۱۹ up
omr ريال عمان ۱۰۹,۲۳۳ eq
cad دلار کانادا ۳۰,۹۶۴ up
nzd دلار نيوزيلند ۲۶,۳۷۳ up
zar راند ۲,۴۱۳ up
try لير ترکيه ۶,۱۶۵ eq
rub روبل روسيه ۶۰۹ up
qar ريال قطر ۱۱,۵۳۹ eq
iqd100 يکصد دينار عراق ۳,۵۱۶ down
syp لير سوريه ۸۲ eq
aud دلار استراليا ۲۸,۴۹۰ up
sar ريال سعودی ۱۱,۲۰۱ eq
bhd دينار بحرين ۱۱۱,۷۰۳ up
sgd دلار سنگاپور ۲۹,۸۶۱ up
bdt100 يکصد تاکای بنگلادش ۴۹,۴۲۲ up
lkr10 ده روپيه سريلانکا ۲,۲۶۳ up
mmk کيات ميانمار (برمه) ۳۱ eq
npr100 يکصد روپيه نپال ۳۴,۵۷۹ down
amd100 يکصد درام ارمنستان ۸,۶۸۹ up
lyd دينار ليبی ۲۹,۷۰۱ up
cny یوان چين ۵,۸۹۹ up
thb100 يکصد بات تايلند ۱۳۲,۸۷۱ up
myr رينگيت مالزی ۹,۷۸۰ up
krw1000 يک هزار وون کره جنوبی ۳۴,۲۷۵ up
jod دينار اردن ۵۹,۲۴۰ up
eur یورو ۴۶,۷۳۲ down
kzt100 يکصد تنگه قزاقستان ۱۰,۲۲۴ up
gel لاری گرجستان ۱۳,۵۷۲ up
idr1000 يک هزار روپیه اندونزی ۲,۸۹۹ up
afn افغانی افغانستان ۵۴۸ down
byn روبل جديد بلاروس ۱۷,۵۲۲ up
azn منات آذربايجان ۲۴,۷۵۷ down
php100 يکصد پزوی فيليپين ۸۳,۴۰۳ up
tjs سومونی تاجيکستان ۴,۰۹۶ up
vef بوليوار جديد ونزوئلا ۴,۲۰۶ eq
tmt منات جدید ترکمنستان ۱۱,۹۶۶ down
منبع : بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

گفتگو

رنگ آرد ملاک سبوس دار بودن آرد نیست مدیرکل غله و خدمات بازرگانی زنجان:
تلاش برای حفظ کیفیت در زنجیره گندم، آرد و نان مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان مطرح کرد؛
اشاعه فرهنگ نان کامل تنها به حرف نیست، باید عملیاتی شود نایب رئیس انجمن علوم و فنون غلات اصفهان:
واسطه‌ها، دردسرساز تولید در گفت‌وگو با غلات نیوز مطرح شد:
کیفیت آرد در تبریز متوسط است مدیرکل غله آذربایجان شرقی:
سنگ‌اندازی‌های اداره دارایی شهرستان، دغدغه‌ای بزرگ برای ما مدیرعامل کارخانه آرد وحدت سراوان مطرح کرد:

نظرسنجی

دلیل استقبال مردم از نان سفید چیست؟

عدم آگاهی مردم
عدم تمایل نانوا به استفاده ار آرد تیره
صرفا زیبا بودن نان

پارس ترک
.
.

 

صوتی

شمس آذر
کنگان
سراوان
کوثر
پارس یزد
جوانه شوشتر
زرین خوشه
آذرغله
نارد
مرشدی
سنبل
فخر زنجان
گل ارد
اتحادیه
فجر سنندج
فدک رودان
مراوه
طراوت
ستاک
روشن نصر
ذهاب
آردیا
شریعت