صفحه اصلی > سیلو > سیلو 


نسخه چاپي      ارسال به دوست معاون برنامه‌ریزی شرکت بازرگانی دولتی ایران در همایش معاونین فنی مناطق و استان‌ها:

  مساعدت معاونت برنامه‌ریزی در جهت توسعه مراکز ذخیره‌سازی کشور

  اختصاصی/صبح امروز اولین همایش دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران با حضور معاونین فنی مناطق و استان‌ها در ساختمان شماره 2 شرکت بازرگانی دولتی ایران برگزار شد.

            

به گزارش غلات نیوز، دکتر قدرت حیدری، معاون برنامه‌ریزی شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به اهمیت نقش و مسئولیت معاونین فنی و مدیران مناطق و استان‌ها خاطرنشان کرد: یکی از وظایف مدیران فنی و مهندسی استان‌ها، این است که باید مدیریت و نظارت بر سیلوها را در دستور کارشان قرار دهند.
وی با بیان اینکه نهضت سیلوسازی در کشور اولین بار از سوی شرکت بازرگانی دولتی ایران ترویج شد، گفت:  ابتدای انقلاب، کشور مجموعا 700 تن ظرفیت ذخیره‌سازی داشت اما هم‌اکنون با توسعه‌ای که در این بخش ایجاد شده، از 17 میلیون تن ظرفیت ذخیره‌سازی بلند مدت و 4 میلیون تن انبارهای چادری و ساده برخورداریم که مجموعا ظرفیت ذخیره‌سازی در کشور به حدودا 21 میلیون تن می‌رسد.
حیدری در ادامه با تاکید بر اهمیت پیشرفت و توسعه صنعت سیلوسازی در کشور خطاب به معاونین فنی و مدیران مناطق و استان‌ها اظهار کرد: معاونین و مدیران فنی مناطق باید در این زمینه وارد عمل شوند و دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران باید در بازیابی و تقویت این حوزه در کشور، برنامه‌هایی را طراحی و پیاده‌سازی کند.
معاون برنامه‌ریزی شرکت بازرگانی دولتی ایران نسبت به تامین منابع مالی و برنامه‌ریزی در راستای پیشرفت مراکز ذخیره‌سازی کشور وعده مساعدت داد و گفت: ضروری است تا این همایش به صورت مستمر برگزار گردد و نتایج عملکرد مناطق مورد بحث و بررسی قرار گیرد. همچنین اینکه دامنه کارگروه‌های دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران نیز کشوری شود زیرا مشارکت استان‌ها در تصمیم‌سازی می‌تواند به اتخاذ تصمیمات بهتر به ما کمک کند.
حیدری با تاکید بر اهمیت راهبری و نظارت ویژه دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران از تعمیر  و نگهداری سیلوها، انبارها و ساختمان‌ها در کشور تصریح کرد: طبق مصوبه هیأت وزیران، شرکت‌های دولتی می‌توانند بخشی از کارهایشان را از جمله نگهداری سیلوها به پیمانکار بخش خصوصی و تعاونی‌ها واگذار کنند. درواقع هدف اصلی از این اقدام کاهش تصدی‌گری و کاهش بار مالی دولت است. برای اینکه بتوانیم از این مزیت قانون استفاده کنیم و قانون را هم رعایت کرده باشیم، همکاران ما یک پلان راهبری را به عنوان پلان تخصصی برای نگهداری سیلوها و انبارهای شرکت بازرگانی دولتی به ما پیشنهاد دادند. البته ضوابط این کار باید از سوی معاونین فنی مناطق تعریف شود و می‌تواند الگویی برای کاهش تصدی‌گری دولت در همه زمینه‌ها باشد. 
در ادامه این همایش مهندس عبدلی، مدیر کل دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه این همایش در راستای ارتقای کیفی و کمی وظایف دفتر مهندسی و به تبع آن معاونین فنی و مدیران استان‌ها برگزار گردیده، اهداف همایش را در چهار محور عنوان نمود و گفت: اولین محور تاکیدی این همایش، راهبری مراکز ذخیره‌سازی و بررسی پیرامون موانع و مشکلات و نیز محور دوم در راستای تعمیر و نگهداری مراکز ذخیره‌سازی است.
عبدلی در ادامه با اشاره به اقدامات ارائه شده از سوی دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران در طی سال گذشته، در خصوص محور سوم همایش در جهت هوشمندسازی مراکز ذخیره‌سازی اظهار کرد: در این راستا سال گذشته اقدامات خوبی انجام شد که البته هنوز با ایده‌آل‌ها فاصله دارد و باید با همفکری یکدیگر به آن سرعت بخشیم.
وی در خصوص اقدامات صورت گرفته توضیح داد: از جمله اقدامات صورت گرفته، نصب تابلو PLC بود که در برخی از سیلوهای کشور اجرایی شده و امسال هم برای سیلوهایی که از این قابلیت برخوردارند، نصب خواهد شد.
یکی از المان‌های سیلو، کنترل دما در کندوهاست که روی آن کار شده و بالغ بر 90 درصد سیلوهای بخش خصوصی در کشور مجهز به سیستم مانیتورینگ دما هستند؛ همچنین اندازه‌گیری اتوماتیک که در این راستا 7 دستگاه در سیلوهای کشور نصب گردیده و در حال برنامه‌ریزی هستیم تا امسال 20 دستگاه دیگر هم در سیلوهای استراتژیک کشور نصب کنیم.
مدیرکل دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران در ادامه با تاکید بر اینکه نقطه عطف هوشمندسازی در سیلوها، بحث اندازه‌گیری میزان موجودی کندوهاست، اظهار کرد: این طرح به صورت پایلوت در سیلوی شهید مدرس تهران پیاده‌سازی شده و ما به دنبال سیستمی هستیم که خطای کمتر و قابلیت اجرا داشته باشد تا بخش خصوصی را به اجرای آن ترغیب کنیم، همچنین برنامه جامع نرم‌افزار PM که مدت 6 ماه است روی آن کار می‌کنیم و نرم‌افزار آن روی سامانه جامع فنی مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران هم اکنون پیاده‌سازی شده است.
عبدلی محور چهارم همایش را استانداردسازی مراکز ذخیره‌سازی و مراکز انبارهای کالاهای اساسی دانست و گفت: در این بخش، ضروری است که در سیستم حفاظت ایمنی و اعلام حریق سیلوها بازنگری شود که امسال ما در دستور کار خود داریم. استاندارد آسانسور سیلوها هم باید مورد بررسی قرار گیرد که به جرأت می‌توان گفت بالغ بر 90 درصد سیلوها از شرایط استاندارد برخوردار نیستند. همچنین باید در راستای برق اضطراری و سیستم فیلتراسیون سیلوها هم اقدام شود. مورد بعدی در حوزه استانداردسازی بهداشتی انبارهای کالاهای اساسی است که در این راستا سال گذشته 7 انبار در سطح کشور بازسازی بهداشتی شد و این اقدام در سال جاری هم ادامه دارد.
مدیرکل دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران در بخش پایانی اظهاراتش با اشاره به ایجاد کارگروه‌های تخصصی دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران در حوزه معاونت فنی افزود: پیشنهاد می‌شود این کارگروه‌ها به صورت کشوری برگزار گردد و معاونین فنی و مدیران مناطق بر حسب تخصص‌هایی که دارند، در این کارگروه‌ها حضور یافته و به تبادل نظر و همفکری بپردازند. 

                                     تاریخ:      دوشنبه ٣ تير ١٣٩٨        ساعت:     ١٣:٢٦

 


خروج
پربازدیدترین

افتتاح آکادمی ملی نان ایران نزدیک است/ با افتتاح آکادمی کیفیت در صنعت نان تحقق می یابد

اختصاصی/ نیروی انسانی آموزش دیده و ماهر جزو سرمایه های اصلی یک صنعت به شمار می آیند چه بسا اینکه باتوجه به اهمیت این مقوله برای پرورش نیروی انسانی متخصص در برخی صنایع تولیدی هزینه های بسیاری نیز صرف می گردد چرا که قطعا برخورداری از نیروی انسانی ماهر می تواند منجر به رشد و توسعه و ارتقا آن صنعت شود. متاسفانه در چند سال اخیر صنعت نان از مقوله آموزش جامانده و کم و بیش در کشور به این امر مهم پرداخته شده است.

نرخ ارز

نرخ ارز    ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
usd دلار آمريکا ۴۲,۰۰۰ eq
gbp پوند انگليس ۵۳,۹۳۳ down
chf فرانک سويس ۴۲,۴۴۰ up
sek کرون سوئد ۴,۳۱۰ down
nok کرون نروژ ۴,۵۶۵ down
dkk کرون دانمارک ۶,۱۸۵ down
inr روپيه هند ۵۸۳ down
aed درهم امارات ۱۱,۴۳۷ eq
kwd دينار کويت ۱۳۸,۲۳۱ down
pkr100 يکصد روپيه پاکستان ۲۶,۹۲۲ down
jpy100 یکصد ين ژاپن ۳۸,۶۳۸ up
hkd دلار هنگ کنگ ۵,۳۶۷ up
omr ريال عمان ۱۰۹,۲۳۲ down
cad دلار کانادا ۳۱,۶۷۸ down
nzd دلار نيوزيلند ۲۶,۸۴۸ down
zar راند ۲,۸۱۴ up
try لير ترکيه ۷,۲۸۱ up
rub روبل روسيه ۶۵۴ eq
qar ريال قطر ۱۱,۵۳۹ eq
iqd100 يکصد دينار عراق ۳,۵۱۸ up
syp لير سوريه ۸۲ eq
aud دلار استراليا ۲۸,۵۵۹ down
sar ريال سعودی ۱۱,۲۰۱ eq
bhd دينار بحرين ۱۱۱,۷۰۴ up
sgd دلار سنگاپور ۳۰,۸۰۵ down
bdt100 يکصد تاکای بنگلادش ۴۹,۵۴۰ eq
lkr10 ده روپيه سريلانکا ۲,۳۳۱ eq
mmk کيات ميانمار (برمه) ۲۸ eq
npr100 يکصد روپيه نپال ۳۶,۲۱۶ down
amd100 يکصد درام ارمنستان ۸,۷۹۹ up
lyd دينار ليبی ۲۹,۸۴۶ up
cny یوان چين ۵,۹۸۱ down
thb100 يکصد بات تايلند ۱۳۹,۰۳۷ up
myr رينگيت مالزی ۱۰,۱۰۱ down
krw1000 يک هزار وون کره جنوبی ۳۵,۸۷۰ down
jod دينار اردن ۵۹,۲۳۹ eq
eur یورو ۴۶,۲۱۶ down
kzt100 يکصد تنگه قزاقستان ۱۰,۷۸۹ up
gel لاری گرجستان ۱۴,۲۱۴ up
idr1000 يک هزار روپیه اندونزی ۲,۹۷۹ down
afn افغانی افغانستان ۵۳۵ up
byn روبل جديد بلاروس ۲۰,۴۳۶ down
azn منات آذربايجان ۲۴,۷۰۷ down
php100 يکصد پزوی فيليپين ۸۲,۶۵۴ up
tjs سومونی تاجيکستان ۴,۳۳۳ eq
vef بوليوار جديد ونزوئلا ۴,۲۰۶ eq
tmt منات جدید ترکمنستان ۱۱,۹۶۹ down
منبع : بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

گفتگو

ترکیب کامل پرمیکس احتمال هرگونه حساسیتی را منتفی می‌کند رئیس کانون انجمن‌های صنفی صنایع آرد ایران:
ضرورت تشکیل اتحادیه کشوری نانوایان در گفت‌وگو با غلات نیوز مطرح شد؛
95 درصد از نان تولیدی کشور سفید است/ سیاست انستیتو، حرکت به سوی اصلاح وضعیت نان کشور رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور در گفت‌وگو با غلات نیوز:
صنعت ماکارونی کشور نیاز به گندم دوروم دارد در گفت‌وگو با غلات نیوز مطرح شد:
افزایش قیمت نان در زنجان در دست بررسی است مدیرکل شرکت غله استان زنجان:
دولت هزینه تولید آسیابانی را مدیریت کند مدیرعامل کارخانه آرد بارانا:
شرکت برای حمل آرد ضررهای میلیاردی می دهد مدیرعامل شرکت حمل و نقل خلیج فارس در گفت وگو با غلات نیوز:
اصلاح الگوی تولید و مصرف نان کامل با حضور باشگاه هواداران نان کامل در نمایشگاه ایبکس محقق شد:

نظرسنجی

دلیل استقبال مردم از نان سفید چیست؟

عدم آگاهی مردم
عدم تمایل نانوا به استفاده ار آرد تیره
صرفا زیبا بودن نان

 

صوتی

تابان
فخر زنجان
آردیا
مرشدی
پویان
 نان سحر
صنایع پخت مشهد
مریانج کار
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.