ورود به مرحله دوم طرح هوشمندسازی یارانه نان، قبل از تکمیل مرحله اول!

اختصاصی/ به گزارش غلات نیوز، بر مبنای مرحله اول طرح هوشمندسازی یارانه نان، مقرر گردید کلیه واحدهای نانوایی کشور به دستگاه نانی نو (کارتخوان هوشمند) تجهیز شوند و در مرحله دوم که در استان قزوین به صورت پایلوت اجرایی شد و برخی استان‌های دیگر هم وارد فاز اجرایی شدند، تغییر در نحوه تخصیص سهمیه آرد به نانوایی‌ها اتفاق افتاد، به این صورت که سهمیه‌های آرد به صورت شناور و بر مبنای عملکرد کارتخوان‌های هوشمند به نانوایان تعلق می‌گیرد.

1401/11/6 10:56 ادامه ...

کمپانی Kellogg به کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای در فرایند تولید برنج کمک می‌کند

شرکت Kellogg گزارش کرد که نتایج اولیه برنامه‌اش برای کمک به کشاورزان برنج در کاهش تأثیرات آب و هوایی تولیدات خود، مثبت بوده است.

1401/11/5 15:42 ادامه ...
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اصفهان:

اجرای کامل طرح هوشمندسازی باید رقابت واقعی ایجاد کند/ به منظور ارائه تسهیلات به نانوایان، برای تعبیه امکانات دوگانه‌سوز مکاتبه کرده‌ایم

اختصاصی/ محسن ضیایی، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اصفهان با تأکید بر اینکه با اجرای کامل طرح هوشمندسازی یارانه نان باید رقابت واقعی میان تولیدکنندگان آرد و نان ایجاد گردد، اظهار کرد: امیدواریم طرح هوشمندسازی به طور کامل اجرایی شود در غیر این صورت اجرای نیمه‌کاره قطعا تبعات منفی به دنبال خواهد داشت.

1401/11/5 15:35 ادامه ...
معاون استاندار ایلام:

فاز سوم طرح پایش گندم، آرد و نان در ایلام اجرا می شود/ قیمت نان و آرد هیچ تغییری نمی کند

ایلام معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: فاز سوم طرح پایش گندم، آرد و نان با هدف دسترسی نانوایی‌ها به آرد براساس عملکرد نانوایی‌ها و میزان سهمیه آرد هر نانوایی اجرا می‌شود.

1401/11/4 15:35 ادامه ...

صف‌های طولانی نانوایی، نتیجه تصمیم‌های غیرکارشناسانه!

اختصاصی/ به گزارش غلات نیوز، با آغاز طرح هوشمندسازی یارانه نان در کشور، محدودیت‌های عرضه نان موجب انتقاد بسیاری از مردم شده است و یکی از این محدودیت‌ها این است که وقتی فرد برای خرید نان به نانوایی مراجعه می‌کند، نانوا فقط تا تعدادی مشخص نان تحویلش می‌دهد و اگر مشتری خواستار تعداد بیشتری نان باشد، باید برای آن تعداد دوباره در صف خرید بایستد! نانوایان هم دلیل این اتفاق را کمبود آرد عنوان می‌کنند اما طبق بررسی‌هایی که ما انجام دادیم، مشخص شد کمبود آرد صحت ندارد!

1401/11/4 13:20 ادامه ...

اجرای حدود 8000 هکتار کشت قراردادی گندم در استان البرز

اختصاصی/ کشت قراردادی 7713 هکتارگندم آبی در سال زراعی ۱۴۰۱- ۱۴۰۲ در استان البرز اجرا شد .

1401/11/4 13:15 ادامه ...
در گفت‌وگو با غلات نیوز مطرح شد:

تامین دلاری مواد اولیه خمیرمایه موجب گرانی این محصول می‌شود!/ بازار خارجی برای کارخانه‌های خمیرمایه مقرون به صرفه‌تر است!

اختصاصی/ یکی از نمایندگان فروش خمیرمایه تصریح کرد: به جهت اینکه تأمین مواد اولیه خمیرمایه تحت تاثیر نوسانات نرخ دلار است، عمدتاً تولید و عرضه خمیرمایه کیسه‌ای که قیمت‌گذاری آن به صورت دستوری از سوی وزارت صمت تعیین می‌شود، برای کارخانه‌ها مقرون به صرفه نیست و با قیمت گران‌تر تحویل بازار می‌دهند و غالباً عرضه خمیرمایه وکیوم در بازار بیشتر از خمیرمایه کیسه‌ای است!

1401/11/4 12:46 ادامه ...

افزایش صادرات گندم نرم فرانسه به خارج از اتحادیه اروپا

اختصاصی/ پیشبینی صادرات گندم نرم از فرانسه در سال 2023-2022 خارج از اتحادیه اروپا به 10.6 میلیون تن افزایش یافته که 21 درصد بیشتر از سال گذشته است و شاهد تقاضای بالایی از شمال آفریقا است.

1401/11/4 12:34 ادامه ...

عدم کمبود آرد در استان سمنان/ مردم تخلفات را گزارش کنند

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان با بیان اینکه کمبودی در زمینه تأمین آرد نانوایی‌ها وجود ندارد، گفت: هیچ نانوایی در استان به دلیل کاهش یا عدم سهمیه تعطیل نیست.

1401/11/3 15:41 ادامه ...
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اصفهان:

صدور بی‌رویه مجوز ساخت سیلو و واحد آسیابانی، از مهم‌ترین چالش‌های استان اصفهان است

اختصاصی/ محسن ضیایی با بیان اینکه استان اصفهان از 800 هزار تن ظرفیت ذخیره‌سازی برخوردار است که حدود 300 هزار تن متعلق به بخش دولتی و مابقی متعلق به بخش خصوصی است، تصریح کرد: یکی از چالش‌های مطرح در استان اصفهان، این است که متأسفانه مازاد بر نیاز، مجوز ساخت سیلو و کارخانه آردسازی صادر شده و اکنون واحدهای آسیابانی با یک سوم ظرفیت واقعی خود فعالیت دارند.

1401/11/3 15:10 ادامه ...
مدیر کنترل کیفیت کارخانه آرد نیک در گفت‌وگو با غلات نیوز تأکید کرد:

ضرورت افزایش دانش و تخصص متناسب با فناوری روز برای مدیران کنترل کیفیت

اختصاصی/ مریم شمشیرساز گفت: افزایش دانش و تخصص متناسب با فناوری روز و کسب اطلاع از آخرین دستورالعمل‌ها و استانداردها، در زمینه ارتقا و حفظ کیفیت محصول تولیدی به مدیران کنترل کیفیت کمک شایانی خواهد کرد.

1401/11/3 15:4 ادامه ...
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی:

تلاش ما این است با کمترین نقص وارد مراحل بعدی طرح هوشمندسازی شویم

اختصاصی/ ملکی با اشاره به رصد و نظارت مستمر واحدهای نانوایی اظهار کرد: در راستای اجرای طرح هوشمندسازی یارانه نان، نظارت و کنترل مستمر واحدهای خبازی از سوی مجموعه دستگاه‌های نظارتی در حال انجام است و در حال رایزنی با استان‌های پایلوت هستیم و سعی می‌کنیم با کمترین نقص وارد مرحله دوم شویم.

1401/11/3 14:57 ادامه ...
مدیرعامل کارخانه آرد برلیان در گفت‌وگو با غلات نیوز:

با رفع محدودیت سامانه آرد سایر مصارف، به اقصی نقاط کشور آرد ارسال می‌کنیم/ بهترین اقدام دولت در صنعت آرد و نان، حذف یارانه خواهد بود

اختصاصی/ فعالیت کارخانه آرد برلیان از سال 1352 در استان گلستان آغاز شده اما ابتدای دهه 90 با ورود تیم مدیریتی جدید و به‌روزرسانی تجهیزات تولید، مجدداً فعالیت این واحد آسیابانی در استان گلستان آغاز شده است. کارخانه آرد برلیان از ۲۰ هزار تن ظرفیت ذخیره‌سازی و 6 هزار تن ظرفیت تولید به طور ماهیانه برخوردار است.

1401/11/3 11:13 ادامه ...

تکنولوژی به کشاورزان امکان تجارت غلات در سطح بین‌المللی را می‌دهد

اختصاصی/، Agro.Clubیک شرکت در حوزه تکنولوژی‌های مرتبط با کشاورزی است که با حضور در اروپا، آمریکای جنوبی و آمریکای شمالی، قابلیت‌های خود را برای فعالیت در سطح جهانی گسترش می‌دهد تا امنیت و پایداری کشاورزی را بهبود بخشد. زنجیره ارزش این شرکت از تکنولوژی برای ساده‌سازی جریان‌های تجارت غلات استفاده میکند.

1401/11/3 11:0 ادامه ...

Russia sees 2022/23 grain export at 55-60 mln t, no plan to cut export quota -Interfax

Russia’s Agriculture Ministry said on Thursday that it expected Russia to export 55-60 million tonnes of grain in the 2022/23 season, and that it had no plans to lower the grain export quota, according to the Interfax news agency

1401/11/3 9:48 ادامه ...

صادرات روسیه در سال 2023

روسیه صادرات غلات خود را در سال 2023-2022 بین 55 تا 60 میلیون تن می‌بیند.

1401/11/3 9:36 ادامه ...

مبارزه شیمیایی با علف‌های هرز گندم در هرمزگان

هرمزگان سرپرست مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از مبارزه شیمیایی با علف‌های هرز گندم در هرمزگان خبرداد.

1401/11/3 9:10 ادامه ...

پیش بینی افزایش تولید گندم تا ۳۲۰ هزار تن در لرستان

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: درسال گذشته در تولید گندم شاهدرشد ۱۲۰درصدی بودیم واز ۱۲۳هزار تن به ۲۷۰ هزار تن رسیدیم و امسال نیز پیش بینی می شود ۳۲۰هزارتن افزایش تولید گندم داشته باشیم.

1401/11/3 8:52 ادامه ...
مدیر طرح و توسعه کارخانه آرد کوثر کلاله در گفت‌وگو با غلات نیوز:

حذف محدودیت سامانه آرد سایر مصارف و یکسان‌سازی قیمت آرد نوع ۱ و ۲، مهم‌ترین مطالبه ما است/ طرح هوشمندسازی، یک برنامه انفعالی در مواجهه با ناکارآمدی در کنترل‌ها است، باید علت مشکلات و تخلفات در زنجیره تأمین نان، بررسی و رفع شود

اختصاصی/ فعالیت کارخانه آرد کوثر با برخورداری از ظرفیت تولید ماهیانه ۵ هزار تن آرد و ظرفیت ذخیره‌سازی ۴۰ هزار تنی مکانیزه گندم (سیلوی بتنی)، در سال ۱۳۹۵ در شهرستان کلاله استان گلستان آغاز شده و اکنون این واحد آسیابانی از امکان تولید و عرضه انواع آردها در حوزه یارانه‌ای و صنف و صنعت به سراسر کشور برخوردار است.

1401/11/2 11:26 ادامه ...

اتحادیه نانوایان گم شدن روزانه ۵ هزار تن آرد را تکذیب کرد

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی با تکذیب گم شدن روزانه ۵ هزار تن آرد، محل مصرف این میزان آرد در روز را اعلام کرد.

1401/11/2 10:18 ادامه ...

Russian wheat prices down slightly on high global supply

Russian wheat prices in mid-January are down slightly amid increased competition from other exporters and high supply volumes, analysts said on Monday

1401/11/2 9:36 ادامه ...

صرفه‌جویی ۳۸۴۳ تن آرد در طرح هوشمندسازی فروش نان

مدیرکل غله لرستان گفت: از ابتدای طرح هوشمندسازی فروش نان تا کنون در مجموع ۳۸۴۳ تن آرد در لرستان صرفه‌جویی شده است.

1401/11/2 9:29 ادامه ...

کاهش قیمت گندم روسیه در پی عرضه بالای جهانی

تحلیلگران اعلام کردند که قیمت گندم روسیه در اواسط ژانویه در بحبوحه افزایش رقابت سایر صادرکنندگان و حجم بالای عرضه، اندکی کاهش یافته است.

1401/11/2 9:18 ادامه ...
رئیس جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان:

۷۵ درصد از گندم‌زارها تحت پوشش کشت قراردادی قرار گرفته است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: تاکنون بیش‌از ۷۵ درصد از گندم‌زارهای استان در قالب ۲ هزار و ۸۵۴ قرارداد تحت پوشش کشت قراردادی قرار گرفته است.

1401/11/2 9:3 ادامه ...

سطح زیرکشت گندم به بیش از ۵ میلیون و ۹۰۰ هزارهکتار رسید

مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: بیش از ۵ میلیون و ۹۰۰ هزارهکتار گندم کشت شد که با استمرار شرایط مناسب بارش در بحث گندم نان مردم خودکفا می شویم.

1401/11/2 8:48 ادامه ...

توزیع یارانه نان کلید می خورد! این دهک ها یارانه نان می گیرند

مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه فاز دوم مدیریت هوشمند آرد و نان به صورت گام به گام از بهمن آغاز می‌شود، گفت: قیمت نان افزایش نمی‌یابد، در این مرحله تلاش داریم با حاکمیت داده‌ها میزان انحراف در توزیع آرد و نان را به حداقل برسانیم.​

1401/11/1 13:48 ادامه ...

Turkey to resolve problem of Russian grain supplies to poor African countries — Erdogan

Turkish President Recep Tayyip Erdogan has confirmed plans of free supplies of Russian agricultural products to poor countries in Africa, TASS said referring to TRT

1401/11/1 11:37 ادامه ...
اردوغان، رئیس جمهور ترکیه:

ترکیه مشکل عرضه غلات روسیه به کشورهای نیازمند آفریقایی را حل می‌کند

اختصاصی/ طبق گزارش خبرنگاران TASS، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، اجرای برنامه‌هایی برای عرضه رایگان محصولات کشاورزی روسیه به کشورهای نیازمند آفریقا را تأیید کرد.

1401/11/1 11:22 ادامه ...
مدیرعامل شرکت پویا کیسه استرآباد (پاک‌بافت) درگفت‌وگو با غلات نیوز:

ما روی کیفیت محصولاتمان تأکید داریم/ ۲۲ استان کشور، مشتریان پویا کیسه هستند

اختصاصی/ شرکت پویا کیسه استرآباد (پاک‌بافت) از سال ۱۳۹۶ به مدیریت ابالفضل پاک‌دامن در استان گلستان افتتاح شد و فاز بعدی این مجموعه در سال 1399 توسعه یافت.

1401/11/1 9:47 ادامه ...

پربازدیدترین

یادداشت

اگر بحران کارگر کنترل نشود، چه اتفاقی می‌افتد؟!

اختصاصی/ اگر بحران کارگر در صنعت نان مدیریت نشود، ورود افراد غیرمرتبط به حرفه تخصصی خبازی، جایگزینی دستگاه به جای دست و نهایتاً افت کیفیت نان و به خطر افتادن سلامت جامعه اتفاق خواهد افتاد! ادامه ...

قیمت جهانی غلات

عنوان قیمت تغییرات روزانه هفتگی ماهانه سالانه تاریخ
ذرت 648.5 0 0 0 0 0 4 دی
سویا 1,465.5 0 0 0 0 0 4 دی
گندم 748.75 . . . . . 4 دی

کاهش قیمت گندم روسیه در پی عرضه بالای جهانی

تحلیلگران اعلام کردند که قیمت گندم روسیه در اواسط ژانویه در بحبوحه افزایش رقابت سایر صادرکنندگان و حجم بالای عرضه، اندکی کاهش یافته است.

نرخ ارز

نرخ ارز    ۱۴۰۱/۱۱/۰۶
usd دلار آمريکا ۴۲,۰۰۰ eq
gbp پوند انگليس ۵۱,۹۶۲ up
chf فرانک سويس ۴۵,۶۵۳ up
sek کرون سوئد ۴,۱۰۲ down
nok کرون نروژ ۴,۲۳۳ down
dkk کرون دانمارک ۶,۱۵۵ up
inr روپيه هند ۵۱۶ up
aed درهم امارات ۱۱,۴۳۷ eq
kwd دينار کويت ۱۳۷,۶۳۵ up
pkr100 يکصد روپيه پاکستان ۱۸,۱۳۴ down
jpy100 یکصد ين ژاپن ۳۲,۳۹۵ up
hkd دلار هنگ کنگ ۵,۳۶۴ eq
omr ريال عمان ۱۰۹,۱۲۸ up
cad دلار کانادا ۳۱,۳۱۴ down
nzd دلار نيوزيلند ۲۷,۱۴۰ down
zar راند ۲,۴۴۷ up
try لير ترکيه ۲,۲۳۳ down
rub روبل روسيه ۶۰۷ down
qar ريال قطر ۱۱,۵۳۹ eq
iqd100 يکصد دينار عراق ۲,۸۸۰ eq
syp لير سوريه ۱۷ eq
aud دلار استراليا ۲۹,۷۴۷ up
sar ريال سعودی ۱۱,۲۰۰ eq
bhd دينار بحرين ۱۱۱,۷۰۳ up
sgd دلار سنگاپور ۳۱,۹۵۷ up
bdt100 يکصد تاکای بنگلادش ۴۰,۰۶۰ up
lkr10 ده روپيه سريلانکا ۱,۱۵۴ eq
mmk کيات ميانمار (برمه) ۲۱ eq
npr100 يکصد روپيه نپال ۳۲,۱۹۹ up
amd100 يکصد درام ارمنستان ۱۰,۶۵۸ down
lyd دينار ليبی ۸,۸۲۷ up
cny یوان چين ۶,۱۹۲ up
thb100 يکصد بات تايلند ۱۲۸,۲۰۹ up
myr رينگيت مالزی ۹,۸۴۳ up
krw1000 يک هزار وون کره جنوبی ۳۴,۰۰۰ down
jod دينار اردن ۵۹,۲۳۹ eq
eur یورو ۴۵,۷۸۰ up
kzt100 يکصد تنگه قزاقستان ۹,۱۰۷ up
gel لاری گرجستان ۱۵,۸۸۲ up
idr1000 يک هزار روپیه اندونزی ۲,۸۱۱ up
afn افغانی افغانستان ۴۷۳ up
byn روبل جديد بلاروس ۱۶,۷۷۴ up
azn منات آذربايجان ۲۴,۶۷۱ eq
php100 يکصد پزوی فيليپين ۷۶,۹۹۳ up
tjs سومونی تاجيکستان ۴,۰۹۰ down
tmt منات جدید ترکمنستان ۱۱,۹۸۸ down
منبع : بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

گفتگو

اجرای طرح غنی‌سازی آرد و نان در سطح خراسان جنوبی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبر داد:
نگران نانوایی های سوپر آزاد هستیم! مدیرعامل اتحادیه خبازان استان گلستان:
با اصلاح قیمت نان موافق هستیم استاندار همدان خبر داد:
 نمایشگاه، محلی برای تبادل اطلاعات و عاملی برای پیشرفت مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی مرشد گوهر مطرح کرد:
مدیریت چندگانه، مشکلات این‌چنینی به وجود می‌آورد/ وزن چانه از حد استاندارد خارج شده! مدیرعامل شرکت تعاونی نانوایان تهران در انتقاد به عدم اصلاح نرخ نان:
کیفیت در حوزه آرد و نان استان رقم خورده است مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان قم مطرح کرد:
استاندارد دستگاه‌های پخت نان رها شده است در گفت‌وگو با غلات نیوز مطرح شد؛

مراکز خبری داخل کشور

 

صوتی

سیلو
اینستا
مشاوراران پویان صنعت
بانک سوله ایران
نان سحر
روشن یزد
طراوت میاندوآب
بهمنی
سیلو تهران
ماشین سازی لک
بهمنی
خوشه ذهاب
پارس ترک سیلو
سرو
بهنان
آرد گرگان
میلاد آذربایجان
شمس آذر
مرشدی
رفیعیان

گالری ویدئو آرشیو ...