صفحه اصلی > سیلو > سیلو سازان 


نسخه چاپي      ارسال به دوست معاون برنامه‌ریزی شرکت بازرگانی دولتی ایران در همایش معاونین فنی مناطق و استان‌ها:

  مساعدت معاونت برنامه‌ریزی در جهت توسعه مراکز ذخیره‌سازی کشور

  اختصاصی/صبح امروز اولین همایش دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران با حضور معاونین فنی مناطق و استان‌ها در ساختمان شماره 2 شرکت بازرگانی دولتی ایران برگزار شد.

            

به گزارش غلات نیوز، دکتر قدرت حیدری، معاون برنامه‌ریزی شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به اهمیت نقش و مسئولیت معاونین فنی و مدیران مناطق و استان‌ها خاطرنشان کرد: یکی از وظایف مدیران فنی و مهندسی استان‌ها، این است که باید مدیریت و نظارت بر سیلوها را در دستور کارشان قرار دهند.
وی با بیان اینکه نهضت سیلوسازی در کشور اولین بار از سوی شرکت بازرگانی دولتی ایران ترویج شد، گفت:  ابتدای انقلاب، کشور مجموعا 700 تن ظرفیت ذخیره‌سازی داشت اما هم‌اکنون با توسعه‌ای که در این بخش ایجاد شده، از 17 میلیون تن ظرفیت ذخیره‌سازی بلند مدت و 4 میلیون تن انبارهای چادری و ساده برخورداریم که مجموعا ظرفیت ذخیره‌سازی در کشور به حدودا 21 میلیون تن می‌رسد.
حیدری در ادامه با تاکید بر اهمیت پیشرفت و توسعه صنعت سیلوسازی در کشور خطاب به معاونین فنی و مدیران مناطق و استان‌ها اظهار کرد: معاونین و مدیران فنی مناطق باید در این زمینه وارد عمل شوند و دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران باید در بازیابی و تقویت این حوزه در کشور، برنامه‌هایی را طراحی و پیاده‌سازی کند.
معاون برنامه‌ریزی شرکت بازرگانی دولتی ایران نسبت به تامین منابع مالی و برنامه‌ریزی در راستای پیشرفت مراکز ذخیره‌سازی کشور وعده مساعدت داد و گفت: ضروری است تا این همایش به صورت مستمر برگزار گردد و نتایج عملکرد مناطق مورد بحث و بررسی قرار گیرد. همچنین اینکه دامنه کارگروه‌های دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران نیز کشوری شود زیرا مشارکت استان‌ها در تصمیم‌سازی می‌تواند به اتخاذ تصمیمات بهتر به ما کمک کند.
حیدری با تاکید بر اهمیت راهبری و نظارت ویژه دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران از تعمیر  و نگهداری سیلوها، انبارها و ساختمان‌ها در کشور تصریح کرد: طبق مصوبه هیأت وزیران، شرکت‌های دولتی می‌توانند بخشی از کارهایشان را از جمله نگهداری سیلوها به پیمانکار بخش خصوصی و تعاونی‌ها واگذار کنند. درواقع هدف اصلی از این اقدام کاهش تصدی‌گری و کاهش بار مالی دولت است. برای اینکه بتوانیم از این مزیت قانون استفاده کنیم و قانون را هم رعایت کرده باشیم، همکاران ما یک پلان راهبری را به عنوان پلان تخصصی برای نگهداری سیلوها و انبارهای شرکت بازرگانی دولتی به ما پیشنهاد دادند. البته ضوابط این کار باید از سوی معاونین فنی مناطق تعریف شود و می‌تواند الگویی برای کاهش تصدی‌گری دولت در همه زمینه‌ها باشد. 
در ادامه این همایش مهندس عبدلی، مدیر کل دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه این همایش در راستای ارتقای کیفی و کمی وظایف دفتر مهندسی و به تبع آن معاونین فنی و مدیران استان‌ها برگزار گردیده، اهداف همایش را در چهار محور عنوان نمود و گفت: اولین محور تاکیدی این همایش، راهبری مراکز ذخیره‌سازی و بررسی پیرامون موانع و مشکلات و نیز محور دوم در راستای تعمیر و نگهداری مراکز ذخیره‌سازی است.
عبدلی در ادامه با اشاره به اقدامات ارائه شده از سوی دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران در طی سال گذشته، در خصوص محور سوم همایش در جهت هوشمندسازی مراکز ذخیره‌سازی اظهار کرد: در این راستا سال گذشته اقدامات خوبی انجام شد که البته هنوز با ایده‌آل‌ها فاصله دارد و باید با همفکری یکدیگر به آن سرعت بخشیم.
وی در خصوص اقدامات صورت گرفته توضیح داد: از جمله اقدامات صورت گرفته، نصب تابلو PLC بود که در برخی از سیلوهای کشور اجرایی شده و امسال هم برای سیلوهایی که از این قابلیت برخوردارند، نصب خواهد شد.
یکی از المان‌های سیلو، کنترل دما در کندوهاست که روی آن کار شده و بالغ بر 90 درصد سیلوهای بخش خصوصی در کشور مجهز به سیستم مانیتورینگ دما هستند؛ همچنین اندازه‌گیری اتوماتیک که در این راستا 7 دستگاه در سیلوهای کشور نصب گردیده و در حال برنامه‌ریزی هستیم تا امسال 20 دستگاه دیگر هم در سیلوهای استراتژیک کشور نصب کنیم.
مدیرکل دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران در ادامه با تاکید بر اینکه نقطه عطف هوشمندسازی در سیلوها، بحث اندازه‌گیری میزان موجودی کندوهاست، اظهار کرد: این طرح به صورت پایلوت در سیلوی شهید مدرس تهران پیاده‌سازی شده و ما به دنبال سیستمی هستیم که خطای کمتر و قابلیت اجرا داشته باشد تا بخش خصوصی را به اجرای آن ترغیب کنیم، همچنین برنامه جامع نرم‌افزار PM که مدت 6 ماه است روی آن کار می‌کنیم و نرم‌افزار آن روی سامانه جامع فنی مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران هم اکنون پیاده‌سازی شده است.
عبدلی محور چهارم همایش را استانداردسازی مراکز ذخیره‌سازی و مراکز انبارهای کالاهای اساسی دانست و گفت: در این بخش، ضروری است که در سیستم حفاظت ایمنی و اعلام حریق سیلوها بازنگری شود که امسال ما در دستور کار خود داریم. استاندارد آسانسور سیلوها هم باید مورد بررسی قرار گیرد که به جرأت می‌توان گفت بالغ بر 90 درصد سیلوها از شرایط استاندارد برخوردار نیستند. همچنین باید در راستای برق اضطراری و سیستم فیلتراسیون سیلوها هم اقدام شود. مورد بعدی در حوزه استانداردسازی بهداشتی انبارهای کالاهای اساسی است که در این راستا سال گذشته 7 انبار در سطح کشور بازسازی بهداشتی شد و این اقدام در سال جاری هم ادامه دارد.
مدیرکل دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران در بخش پایانی اظهاراتش با اشاره به ایجاد کارگروه‌های تخصصی دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران در حوزه معاونت فنی افزود: پیشنهاد می‌شود این کارگروه‌ها به صورت کشوری برگزار گردد و معاونین فنی و مدیران مناطق بر حسب تخصص‌هایی که دارند، در این کارگروه‌ها حضور یافته و به تبادل نظر و همفکری بپردازند. 

                                     تاریخ:      دوشنبه ٣ تير ١٣٩٨        ساعت:     ١٣:٢٦

 


خروج
قیمت خرید تضمینی گندم برای سال زراعی آینده، ۴ هزار تومان تعیین شد

در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، پس از ارائه گزارش دستگاه‌های مرتبط در خصوص تامین گندم کشور و اقدامات صورت گرفته برای تداوم خودکفایی و ارائه به صرفه‌تر نان به مردم، قیمت خرید تضمینی گندم که پیش از این در شورای اقتصاد مورد تایید قرار گرفته بود، برای سال زراعی آینده، ۴ هزار تومان تعیین شد.

نرخ ارز

نرخ ارز    ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
usd دلار آمريکا ۴۲,۰۰۰ eq
gbp پوند انگليس ۵۳,۵۳۰ up
chf فرانک سويس ۴۵,۲۱۴ down
sek کرون سوئد ۴,۵۹۹ down
nok کرون نروژ ۴,۳۹۰ down
dkk کرون دانمارک ۶,۵۶۳ down
inr روپيه هند ۵۷۰ up
aed درهم امارات ۱۱,۴۳۷ eq
kwd دينار کويت ۱۳۷,۰۴۷ down
pkr100 يکصد روپيه پاکستان ۲۵,۳۷۳ up
jpy100 یکصد ين ژاپن ۳۹,۷۸۵ down
hkd دلار هنگ کنگ ۵,۴۲۰ eq
omr ريال عمان ۱۰۹,۲۳۲ eq
cad دلار کانادا ۳۱,۳۷۳ up
nzd دلار نيوزيلند ۲۷,۴۸۴ up
zar راند ۲,۴۵۶ up
try لير ترکيه ۵,۴۸۰ up
rub روبل روسيه ۵۳۸ down
qar ريال قطر ۱۱,۵۳۹ eq
iqd100 يکصد دينار عراق ۳,۵۲۹ up
syp لير سوريه ۸۲ down
aud دلار استراليا ۲۹,۵۱۶ down
sar ريال سعودی ۱۱,۲۰۰ eq
bhd دينار بحرين ۱۱۱,۷۰۲ eq
sgd دلار سنگاپور ۳۰,۴۷۵ down
bdt100 يکصد تاکای بنگلادش ۴۹,۵۰۳ down
lkr10 ده روپيه سريلانکا ۲,۲۶۷ down
mmk کيات ميانمار (برمه) ۳۳ up
npr100 يکصد روپيه نپال ۳۵,۴۵۰ up
amd100 يکصد درام ارمنستان ۸,۶۵۶ down
lyd دينار ليبی ۳۰,۶۳۴ down
cny یوان چين ۶,۱۵۶ down
thb100 يکصد بات تايلند ۱۳۲,۸۴۸ up
myr رينگيت مالزی ۱۰,۰۶۹ down
krw1000 يک هزار وون کره جنوبی ۳۵,۷۶۰ down
jod دينار اردن ۵۹,۲۳۹ up
eur یورو ۴۸,۸۵۷ down
kzt100 يکصد تنگه قزاقستان ۹,۸۲۳ down
gel لاری گرجستان ۱۲,۷۶۷ down
idr1000 يک هزار روپیه اندونزی ۲,۸۱۱ down
afn افغانی افغانستان ۵۴۷ eq
byn روبل جديد بلاروس ۱۶,۰۹۲ down
azn منات آذربايجان ۲۴,۷۰۶ down
php100 يکصد پزوی فيليپين ۸۶,۶۲۷ up
tjs سومونی تاجيکستان ۴,۰۶۷ down
vef بوليوار جديد ونزوئلا ۴,۲۰۶ eq
tmt منات جدید ترکمنستان ۱۲,۰۰۰ eq
منبع : بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

گفتگو

استاندارد دستگاه‌های پخت نان رها شده است در گفت‌وگو با غلات نیوز مطرح شد؛
جهش تولید فقط با حمایت میسر می‌شود در گفت‌وگو با غلات نیوز مطرح شد:
حمل آرد بزرگترین چالش ما مدیرعامل کارخانه آرد اتحاد مطرح کرد:
وقتی کاهش نمک هم مشکل نانوایان را حل نمی‌کند! در گفت‌وگو با غلات نیوز مطرح شد:
رنگ آرد ملاک سبوس دار بودن آرد نیست مدیرکل غله و خدمات بازرگانی زنجان:
تلاش برای حفظ کیفیت در زنجیره گندم، آرد و نان مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان مطرح کرد؛

نظرسنجی

دلیل استقبال مردم از نان سفید چیست؟

عدم آگاهی مردم
عدم تمایل نانوا به استفاده ار آرد تیره
صرفا زیبا بودن نان

.
.

 

صوتی

اینستا
کنگان
سراوان
سپهر آسیا
پارس یزد
جوانه شوشتر
زرین خوشه
آذرغله
نارد
مرشدی
سنبل
فخر زنجان
گل ارد
اتحادیه
فجر سنندج
فدک رودان
مراوه
طراوت
ستاک

گالری ویدئو آرشیو ...