صفحه اصلی > اخبار 


نسخه چاپي      ارسال به دوست مدیرعامل کارخانه آرد سنبل ماهدشت مطرح کرد:

  از دولت خواستاریم قوانین‌ صادراتی را اصلاح و بوروکراسی‌های اداری این مسیر را تسریع کند

  اختصاصی/ کارخانه آرد سنبل ماهدشت در سال 1378 در شهرک صنعتی استان زنجان احداث و راه‌اندازی گردیده و هم‌اکنون از ظرفیت تولید روزانه 350 تن آرد یارانه‌ای و ماهیانه 2 هزار تن آرد ویژه صنف و صنعت برخوردار است.این کارخانه 60 هزار تن ظرفیت ذخیره‌سازی سیلوی فلزی دارد.

            

حسین سلیمانی، مدیرعامل کارخانه آرد سنبل ماهدشت در گفت‌وگو با غلات نیوز تصریح کرد: تولید با فقط 25 درصد از ظرفیت واقعی، بزرگ‌ترین دغدغه آسیابانان کشور است؛ سرمایه‌گذاری‌های کلانی برای احداث یک واحد آسیابانی در کشور شده و حالا با 30 درصد ظرفیت واقعی‌شان به تولید می‌پردازند.


وی با اشاره به نوسان ارزی و مشکلات پیرامون تحریم‌ها افزود: در‌ حال‌ حاضر آرد عراق تماماً از سوی کشور ترکیه تأمین می‌شود. این در حالی است که صنعت آرد کشور به خوبی از پتانسیل‌های صادراتی برخوردار است و آرد ایرانی به لحاظ کیفی توان رقابت با آرد ترکیه را دارد، تنها نیاز است تا دولت همانند کشور ترکیه، راه صادراتی را برای آسیابانان داخل هموار کند تا سرمایه‌هایی که صرف راه‌اندازی کارخانه‌های آرد در کشور شده، از بین نرود.


سلیمانی با اشاره به ضعف کیفی گندم‌های استان زنجان اظهار کرد: با توجه به شرایطی که گندم‌های زنجان از لحاظ سطح کیفی دارند، نیازمند نگاه ویژه دولت برای تأمین گندم کیفی و تولید آرد مرغوب هستیم. لذا ضروری است که از استان‌های برخوردار گلستان و خوزستان جهت اختلاط کیفی، گندم‌های مناسب به زنجان ارسال شود. قطعاً در صورت ارتقاء کیفیت آرد، کیفیت نان نیز بالا می‌رود و این به نفع جامعه خواهد بود.مدیرعامل کارخانه آرد سنبل ماهدشت در ادامه گفت: سال گذشته دو محموله آرد به کشور عراق صادر کردیم و خوشبختانه از آرد ما بسیار استقبال شد و در حال حاضر تعامل با مشتریان عراقی، کماکان برقرار است، در صورتی که شرایط ورود به بازار صادراتی تسهیل شود، مجدداً به بازار عراق ورود خواهیم کرد.
سلیمانی افزود: نیمی از کارخانه‌های آرد کشور از پتانسیل‌های صادراتی برخوردارند اما در حال حاضر به واسطه محدودیت‌های پیش آمده، صنعت آرد ایران در بازارهای صادراتی حضور چشمگیری ندارد و قطعاً اگر حمایت شود، آسیابانان ایرانی خواهند توانست ظرفیت‌های خالی‌شان را جبران کنند. لذا از دولت خواستاریم قوانین‌ صادراتی را اصلاح و بوروکراسی‌های اداری این مسیر را تسریع کند.

مدیرعامل کارخانه آرد سنبل ماهدشت در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به تعامل شرکت غله استان زنجان در تأمین گندم کیفی بیان کرد: آزادسازی صنعت آرد در وهله اول کیفیت را در زنجیره تأمین نان ارتقاء می‌دهد.
سلیمانی با بیان اینکه برخورداری یک واحد تولیدی آرد از به‌روزترین تجهیزات آسیابانی، کیفیت محصول خروجی را تحت تأثیر قرار می‌دهد، گفت: هدف نهایی بخش خصوصی و دولت، تحقق کیفیت نان است و در صورتی که مدیریت صنعت آرد به بخش خصوصی واگذار شده و نیز از انحصار دولت خارج شود، این امر عملیاتی خواهد شد.


شیدک بختیاری، مدیر کنترل کیفیت کارخانه آرد سنبل ماهدشت بیان کرد: هدف اول ما در این واحد تولیدی، تولید آرد باکیفیت و رسیدن به یک میزان استخراج بهینه است که با تغییر دیاگرام و اصلاح دانه‌بندی و کنترل نشاسته آسیب‌دیده، توانسته‌ایم بهترین دانه‌بندی را برای جذب آب مناسب خمیر و افزایش کیفیت آرد برای مشتریانمان ایجاد نماییم و نیز با در اختیار داشتن پیشرفته‌ترین دستگاه‌های آزمایشگاهی، بهترین نتایج را مورد بررسی قرار دهیم.
وی با بیان اینکه هدف ما در آزمایشگاه کارخانه، استفاده از تکنولوژی‌های جدید در عرصه تولید آرد است، گفت: ما به دقت کلیه مراحل فراوری آرد را از لحظه ورود گندم به کارخانه تا خروج محصول نهایی تحت کنترل قرار می‌دهیم و تلاش ما، استحصال محصولی در حد استانداردهای ملی و عاری از هرگونه آلودگی است.
بختیاری با تأکید بر اینکه وجود یک آزمایشگاه فعال و به‌روز در واحد تولیدی آرد مهم‌ترین اصل در تولید محصول باکیفیت است، اظهار کرد: کنترل لازم در مراحل مختلف پروسه تولید آرد از وظایف اصلی بخش آزمایشگاه است که با برنامه‌ریزی هوشمندانه می‌توان یک محصول معیوب را در مراحل مختلف شناسایی و در نهایت از خروج محصول نامطلوب از کارخانه جلوگیری کرد.
مدیر کنترل کیفیت کارخانه آرد سنبل ماهدشت در ادامه تصریح کرد: تعامل با نانوایان که از مشتریان اصلی ما به حساب می‌آیند، جزو برنامه‌های کاری ماست. نانوایان به دنبال آردی باکیفیت هستند و ما برای تعدیل کیفیت نیاز به گندم‌هایی با گلوتن بالا داریم که متأسفانه ممنوعیت واردات گندم زمینه‌ساز مشکلاتی برای صنعت آرد و نان کشور شده است. تلاشمجموعه ما جلب رضایت نانوایان و توجه به خواسته‌های آنان است.
وی با بیان اینکه بزرگ‌ترین دغدغه کارخانه‌های آرد، محدودیت در تأمین گندم کیفی است، اظهار کرد: مسلماً اگر گندم کیفی در اختیار داشته باشیم، مشکلات پیرامون تولید آرد کمتر خواهد شد. از دولت انتظار می‌رود با حمایت از کشاورزان، آن‌ها را به تولید محصول (گندم) کیفی ترغیب کند و واحدهای آسیابانی بتوانند بدون دغدغه، محصولی سالم و کیفی تحویل نانوایان دهند.
بختیاری در خاتمه گفت: نکته حائز اهمیتی که موجب ارتقاء هر واحد تولیدی آرد خواهد شد، تعامل مثبت میان مدیرعامل کارخانه و مدیر کنترل کیفیت است که در جلساتی که فی‌مابین برگزار می‌گردد،نظرات مؤثری بیان می‌شود و در نهایت با تشویق و احترام به یکدیگر، تصمیم‌گیری می‌شود. در واقع هدف مشترک ما در کارخانه آرد سنبل ماهدشت، تولید محصولی سالم برای تضمین سلامت جامعه است.

 

                                     تاریخ:      دوشنبه ٤ آذر ١٣٩٨        ساعت:     ٠٩:٠٠

 


خروج
پربازدیدترین

سامانه فروش آرد سایر مصارف آزاد شد!

اختصاصی/ به گفته یک منبع آگاه عملکرد سامانه فروش آرد سایر مصارف تا پایان آذرماه به روال سابق بازخواهد گشت.

نرخ ارز

نرخ ارز    ۱۳۹۸/۰۹/۲۱
usd دلار آمريکا ۴۲,۰۰۰ eq
gbp پوند انگليس ۵۵,۵۱۶ up
chf فرانک سويس ۴۲,۷۶۱ up
sek کرون سوئد ۴,۴۷۴ up
nok کرون نروژ ۴,۶۱۷ up
dkk کرون دانمارک ۶,۲۶۲ up
inr روپيه هند ۵۹۵ up
aed درهم امارات ۱۱,۴۳۷ eq
kwd دينار کويت ۱۳۸,۳۲۱ up
pkr100 يکصد روپيه پاکستان ۲۷,۰۹۵ down
jpy100 یکصد ين ژاپن ۳۸,۶۹۱ up
hkd دلار هنگ کنگ ۵,۳۸۱ up
omr ريال عمان ۱۰۹,۲۳۶ up
cad دلار کانادا ۳۱,۸۹۹ up
nzd دلار نيوزيلند ۲۷,۶۴۶ up
zar راند ۲,۸۶۴ up
try لير ترکيه ۷,۲۳۹ up
rub روبل روسيه ۶۶۴ up
qar ريال قطر ۱۱,۵۳۹ eq
iqd100 يکصد دينار عراق ۳,۵۳۴ up
syp لير سوريه ۸۲ eq
aud دلار استراليا ۲۸,۹۰۷ up
sar ريال سعودی ۱۱,۲۰۱ eq
bhd دينار بحرين ۱۱۱,۷۰۵ up
sgd دلار سنگاپور ۳۰,۹۶۹ up
bdt100 يکصد تاکای بنگلادش ۴۹,۴۸۲ up
lkr10 ده روپيه سريلانکا ۲,۳۲۲ up
mmk کيات ميانمار (برمه) ۲۸ eq
npr100 يکصد روپيه نپال ۳۶,۹۶۱ up
amd100 يکصد درام ارمنستان ۸,۷۸۹ down
lyd دينار ليبی ۳۰,۰۷۹ up
cny یوان چين ۵,۹۷۴ up
thb100 يکصد بات تايلند ۱۳۹,۰۷۵ up
myr رينگيت مالزی ۱۰,۱۱۰ up
krw1000 يک هزار وون کره جنوبی ۳۵,۳۷۱ up
jod دينار اردن ۵۹,۲۴۰ eq
eur یورو ۴۶,۸۰۲ up
kzt100 يکصد تنگه قزاقستان ۱۰,۸۸۲ up
gel لاری گرجستان ۱۴,۵۹۸ up
idr1000 يک هزار روپیه اندونزی ۲,۹۹۵ up
afn افغانی افغانستان ۵۳۶ up
byn روبل جديد بلاروس ۱۹,۸۹۱ down
azn منات آذربايجان ۲۴,۷۵۰ down
php100 يکصد پزوی فيليپين ۸۲,۷۸۰ up
tjs سومونی تاجيکستان ۴,۳۳۴ up
vef بوليوار جديد ونزوئلا ۴,۲۰۶ eq
tmt منات جدید ترکمنستان ۱۲,۰۰۰ up
منبع : بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

گفتگو

سنگ‌اندازی‌های اداره دارایی شهرستان، دغدغه‌ای بزرگ برای ما مدیرعامل کارخانه آرد وحدت سراوان مطرح کرد:
ترکیب کامل پرمیکس احتمال هرگونه حساسیتی را منتفی می‌کند رئیس کانون انجمن‌های صنفی صنایع آرد ایران:
ضرورت تشکیل اتحادیه کشوری نانوایان در گفت‌وگو با غلات نیوز مطرح شد؛
95 درصد از نان تولیدی کشور سفید است/ سیاست انستیتو، حرکت به سوی اصلاح وضعیت نان کشور رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور در گفت‌وگو با غلات نیوز:
صنعت ماکارونی کشور نیاز به گندم دوروم دارد در گفت‌وگو با غلات نیوز مطرح شد:
افزایش قیمت نان در زنجان در دست بررسی است مدیرکل شرکت غله استان زنجان:
دولت هزینه تولید آسیابانی را مدیریت کند مدیرعامل کارخانه آرد بارانا:
شرکت برای حمل آرد ضررهای میلیاردی می دهد مدیرعامل شرکت حمل و نقل خلیج فارس در گفت وگو با غلات نیوز:

نظرسنجی

دلیل استقبال مردم از نان سفید چیست؟

عدم آگاهی مردم
عدم تمایل نانوا به استفاده ار آرد تیره
صرفا زیبا بودن نان

 

صوتی

تابان
فخر زنجان
آردیا
مرشدی
پویان
 نان سحر
صنایع پخت مشهد
مریانج کار
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.