صفحه اصلی > اخبار 


نسخه چاپي      ارسال به دوست 

  50 درصد پول گندم‌کاران خوزستان تا پایان هفته پرداخت می‌شود / توزیع برنج پیش از آغاز ماه رمضان

  مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در سفر به استان خوزستان با نمایندگان کارخانجات آردسازی استان دیدار کرد و از نزدیک در جریان مسائل و دغدغه‌ی موجود در حوزه گندم، آرد و نان قرار گرفت و راه‌کارهای اجرایی برای حل مسائل پیشنهاد داد.

            

به گزارش غلات نیوز از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ نشست مشترک مهندس یزدان سیف، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، رئیس سازمان تعاونی و روستایی و مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه‌ی 4 (استان خوزستان) با مدیران بخش خصوصی گندم، آرد و نان کارخانجات آرد در استان خوزستان برگزار شد.

در این نشست نمایندگان بخش خصوصی حوزه‌ی گندم، آرد و نان به موضوع مشکلات ذخیره‌سازی و فروش آرد در استان اشاره و آن را دغدغه‌ی اصلی بخش کشاورزی و صنعت آرد استان بیان کردند.

بر اساس این گزارش؛ دور بودن مراکز خرید گندم از کشاورزان به کارخانجات آرد و سیلوها که موجب افزایش هزینه‌های تبعی تولید گندم می‌شود و فروش گندم به خارج از استان نیز به عنوان دیگر دغدغه‌ی کارخانجات آردسازی استان مطرح شد.

چنگلوایی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی نیز در این نشست مشترک به مشکلات کشاورزان در خصوص تحویل گندم به مراکز خرید، رو باز بودن مراکز خرید و امکان آسیب به گندم‌ها در زمان بارندگی اخیر و نامتوازن بودن ساخت سیلو و مسائل جانمایی سیلوها اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه‌ی 4( استان خوزستان) نیز در این دیدار به وضعیت مناسب برداشت و خرید تضمینی و فروش گندم در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال در استان یک میلیون و 200 هزار تن گندم و 32 هزار تن کلزا خریداری کنیم.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران نیز پس از استماع مسائل حوزه‌ی گندم، آردو نان و گزارش‌های این حوزه تأکید کرد: تلاش خواهیم کرد گندم استان توسط کارخانجات آرد استان به آرد تبدیل تا با ارزش افزوده‌ به فروش برسد.

مهندس یزدان سیف در خصوص مساله‌ی دوربودن سیلوها و کارخانجات آرد از مراکز خرید نیز تصریح کرد: در این خصوص تلاش‌ها بر این است با سازوکارهایی که تدوین شده گندم به مراکز خرید دائمی و سیلوها فروخته شود و با مدیریت خرید تضمینی گندم و کاهش هزینه‌های حمل و نقل، پول بیشتری به کشاورزان پرداخت شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی درخصوص جانمایی نامتوازن سیلوها نیز عنوان کرد: سیلوها باید با توجه به تولیدات گندم در هر منطقه جانمایی و ساخته شود و در این خصوص انجام مطالعات مقدماتی مورد تأکید قرارگرفته تا پس از این سیلوها با توجه به نیاز مناطق ساخته شود.

براساس این گزارش؛ مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران همچنین در سفر به استان خوزستان با استاندارد استان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار دکتر شریعتی خواستار حل مشکلات سیلوداران و کشاورزان استان خوزستان شد و گفت: با توجه به کیفیت گندم استان ضرورت دارد نرخ خرید گندم استان خوزستان افزایش یابد و گندم با توجه به کیفیت در  نظام قیمت‌گذاری،  نرخ‌گذاری شود.

این گزارش می‌افزاید؛ استاندارد خوزستان همچنین دو درخواست در خصوص پرداخت پول گندم کشاورزان و ورود برنج وارداتی به استان داشت که در پاسخ مهندس  گفت: تمام تلاش ما و برنامه‌های ما مبتنی بر تحویل گندم کشاورزان به مراکز خرید گندم دائم و سیلوها و عدم تحویل در مراکز موقت است تا با این کار بتوان از هزینه‌های تبعی خرید کاسته و با صرفه‌جویی در هزینه حمل پول بیشتری به کشاورزان پرداخت کنیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در خصوص حمایت از کارخانجات آردسازی استان نیز به استاندارد گفت: برنامه‌ی ما این است گندم‌های تولیدی در استان خوزستان به آرد تبدیل شود و از طریق بازاریابی در تهران و سایر استان‌ها محصول خود را باقیمت مناسب و ارزش افزوده به دیگر استان‌ها ارسال کنند.

وی گفت: تلاش ما این است 50 درصد پول گندم‌های تحویل گرفته شده را تا پایان هفته به کشاورزان پرداخت کنیم و برنج مورد نیاز مردم خوزستان را تا ابتدای ماه رمضان توزیع کنیم.

براساس این گزارش؛ معاون وزیر جهاد کشاورزی در سفر به استان خوزستان در حاشیه بازدید از کارخانه تک نان جنوب گفت: کارخانه تک نان جنوب از تکنولوژی بسیار پیشرفته برخوردار است که با سرمایه‌ی خصوصی راه‌اندازی شده و تولیدات نان مطلوبی دارد.

وی با اظهار رضایت از تولید نان به روش صنعتی اظهار امیدواری کردکه با گسترش این صنعت کشور از طریق تولید و مصرف بهینه و کاهش دورریز نان به سمت خودکفایی در بخش گندم حرکت کنیم.

مهندس سیف گفت: تک نان جنوب، نان سنتی را به روش صنعتی و به روش و اصول بهداشتی تولید می‌کند و با توجه به وجود ظرفیت‌های لازم از ایجاد این گونه طرح‌ها برای اصلاح فرهنگ مصرف نان حمایت می‌کنیم.

این گزارش حاکی است؛ مهندس یزدان سیف در سفر به استان خوزستان از مرکز خرید دائمی سید عباس در شمال غرب اهواز نیز بازدید کرد.

وی در این بازدید پس از استماع مشکلات کشاورزان که عدم واریز قسط اول تحویل گندم به مراکز خرید بود، تصریح کرد: این عدم پرداخت به دلیل  تکمیل نشدن فرم‌ها در سامانه‌ی پهنه‌بندی بوده است که مشکلات به روزی مرتفع می‌شود و کشاورزان عزیز خوزستانی به دستمزد زحمات خود خواهند رسید.

مهندس سیف به عوامل خرید مراکز خرید دستور داد تلاش و پیگیری کنند تا پایان هفته قسط اول را به کشاورزان پرداخت کنند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی از بهره‌برداری و راه اندازی سیلوی بخش خصوصی 40 هزار تنی سوسنگرد در آینده نزدیک خبر داد که ساخت آن با دو میلیارد تومان تسهیلات شرکت بازرگانی دولتی ایران ادامه دارد و 92 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

                                     تاریخ:      سه شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٧        ساعت:     ١٣:٤٢

 


خروج
خودکفایی چین در تولید غلات تا سال 2035

اختصاصی/ چین در تلاش است تا ایمنی غذایی خود را با خودکفایی در غلات تضمین کند. سازمان توسعه صنایع کشاورزی چین پیش‌بینی کرده است که این اتفاق تا سال 2035 روی خواهد داد.

نرخ ارز

نرخ ارز    ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
usd دلار آمريکا ۴۲,۰۰۰ eq
gbp پوند انگليس ۵۳,۶۴۱ up
chf فرانک سويس ۴۲,۲۵۹ down
sek کرون سوئد ۴,۶۰۸ up
nok کرون نروژ ۵,۰۲۳ up
dkk کرون دانمارک ۶,۴۳۰ up
inr روپيه هند ۶۰۲ down
aed درهم امارات ۱۱,۴۳۷ eq
kwd دينار کويت ۱۳۸,۴۱۴ up
pkr100 يکصد روپيه پاکستان ۳۳,۸۹۲ up
jpy100 یکصد ين ژاپن ۳۷,۸۹۸ down
hkd دلار هنگ کنگ ۵,۳۵۱ eq
omr ريال عمان ۱۰۹,۲۳۴ down
cad دلار کانادا ۳۲,۰۲۶ up
zar راند ۲,۹۳۸ up
try لير ترکيه ۶,۰۷۴ up
rub روبل روسيه ۶۲۱ up
qar ريال قطر ۱۱,۵۳۹ eq
iqd100 يکصد دينار عراق ۳,۵۲۸ up
syp لير سوريه ۸۲ eq
aud دلار استراليا ۳۰,۵۵۵ up
sar ريال سعودی ۱۱,۲۰۱ eq
bhd دينار بحرين ۱۱۱,۷۰۴ eq
sgd دلار سنگاپور ۳۰,۵۵۰ up
lkr10 ده روپيه سريلانکا ۲,۶۲۹ up
npr100 يکصد روپيه نپال ۳۷,۴۴۶ down
amd100 يکصد درام ارمنستان ۸,۷۰۳ down
lyd دينار ليبی ۳۰,۳۳۲ down
cny یوان چين ۶,۰۹۹ down
thb100 يکصد بات تايلند ۱۲۶,۰۶۶ up
myr رينگيت مالزی ۱۰,۲۵۵ down
krw1000 يک هزار وون کره جنوبی ۳۷,۱۱۶ up
eur یورو ۴۷,۹۲۳ up
kzt100 يکصد تنگه قزاقستان ۱۱,۵۵۵ down
afn افغانی افغانستان ۵۷۹ down
byn روبل جديد بلاروس ۲۰,۳۶۴ up
azn منات آذربايجان ۲۴,۶۸۹ down
tjs سومونی تاجيکستان ۴,۴۵۹ eq
vef بوليوار جديد ونزوئلا ۴,۲۰۶ eq
منبع : بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

گفتگو

نظارت های ویژه و مستمری بر تولید آرد گلستان داریم معاون سازمان غذا و داروی استان گلستان:
واگذاری شرکت‌های غله به بخش خصوصی، شتاب‌زده و بدون مقدمه صورت گرفت مسئول شرکت بازرگانی دولتی ایران، نمایندگی همدان:
تولیدکنندگان باید مشتریان را به خود وفادار کنند مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی مرشدگوهر:
پرداخت هزینه‌ به بهای خودکفایی گندم اشکالی ندارد عضو کمیسیون کشاورزی در مجلس شورای اسلامی:
گرانی نان فعلاً به صلاح نیست عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس شورای اسلامی:
سیاست دولت در حوزه گندم، آرد و نان قابل دفاع نیست رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:

نظرسنجی

دلیل استقبال مردم از نان سفید چیست؟

عدم آگاهی مردم
عدم تمایل نانوا به استفاده ار آرد تیره
صرفا زیبا بودن نان

 

صوتی

آرد زرین خوشه
کارخانه آرد آذر غله
ماشین سازی مرشد گوهر
گروه صنعتی بهمنی
نان سحر
کارخانه آرد کرج کردان
خبرنگار
بهبود دهنده رازی
ارد جوانه شوشتر