صفحه اصلی > اخبار 


نسخه چاپي      ارسال به دوست 

  50 درصد پول گندم‌کاران خوزستان تا پایان هفته پرداخت می‌شود / توزیع برنج پیش از آغاز ماه رمضان

  مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در سفر به استان خوزستان با نمایندگان کارخانجات آردسازی استان دیدار کرد و از نزدیک در جریان مسائل و دغدغه‌ی موجود در حوزه گندم، آرد و نان قرار گرفت و راه‌کارهای اجرایی برای حل مسائل پیشنهاد داد.

            

به گزارش غلات نیوز از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ نشست مشترک مهندس یزدان سیف، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، رئیس سازمان تعاونی و روستایی و مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه‌ی 4 (استان خوزستان) با مدیران بخش خصوصی گندم، آرد و نان کارخانجات آرد در استان خوزستان برگزار شد.

در این نشست نمایندگان بخش خصوصی حوزه‌ی گندم، آرد و نان به موضوع مشکلات ذخیره‌سازی و فروش آرد در استان اشاره و آن را دغدغه‌ی اصلی بخش کشاورزی و صنعت آرد استان بیان کردند.

بر اساس این گزارش؛ دور بودن مراکز خرید گندم از کشاورزان به کارخانجات آرد و سیلوها که موجب افزایش هزینه‌های تبعی تولید گندم می‌شود و فروش گندم به خارج از استان نیز به عنوان دیگر دغدغه‌ی کارخانجات آردسازی استان مطرح شد.

چنگلوایی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی نیز در این نشست مشترک به مشکلات کشاورزان در خصوص تحویل گندم به مراکز خرید، رو باز بودن مراکز خرید و امکان آسیب به گندم‌ها در زمان بارندگی اخیر و نامتوازن بودن ساخت سیلو و مسائل جانمایی سیلوها اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه‌ی 4( استان خوزستان) نیز در این دیدار به وضعیت مناسب برداشت و خرید تضمینی و فروش گندم در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال در استان یک میلیون و 200 هزار تن گندم و 32 هزار تن کلزا خریداری کنیم.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران نیز پس از استماع مسائل حوزه‌ی گندم، آردو نان و گزارش‌های این حوزه تأکید کرد: تلاش خواهیم کرد گندم استان توسط کارخانجات آرد استان به آرد تبدیل تا با ارزش افزوده‌ به فروش برسد.

مهندس یزدان سیف در خصوص مساله‌ی دوربودن سیلوها و کارخانجات آرد از مراکز خرید نیز تصریح کرد: در این خصوص تلاش‌ها بر این است با سازوکارهایی که تدوین شده گندم به مراکز خرید دائمی و سیلوها فروخته شود و با مدیریت خرید تضمینی گندم و کاهش هزینه‌های حمل و نقل، پول بیشتری به کشاورزان پرداخت شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی درخصوص جانمایی نامتوازن سیلوها نیز عنوان کرد: سیلوها باید با توجه به تولیدات گندم در هر منطقه جانمایی و ساخته شود و در این خصوص انجام مطالعات مقدماتی مورد تأکید قرارگرفته تا پس از این سیلوها با توجه به نیاز مناطق ساخته شود.

براساس این گزارش؛ مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران همچنین در سفر به استان خوزستان با استاندارد استان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار دکتر شریعتی خواستار حل مشکلات سیلوداران و کشاورزان استان خوزستان شد و گفت: با توجه به کیفیت گندم استان ضرورت دارد نرخ خرید گندم استان خوزستان افزایش یابد و گندم با توجه به کیفیت در  نظام قیمت‌گذاری،  نرخ‌گذاری شود.

این گزارش می‌افزاید؛ استاندارد خوزستان همچنین دو درخواست در خصوص پرداخت پول گندم کشاورزان و ورود برنج وارداتی به استان داشت که در پاسخ مهندس  گفت: تمام تلاش ما و برنامه‌های ما مبتنی بر تحویل گندم کشاورزان به مراکز خرید گندم دائم و سیلوها و عدم تحویل در مراکز موقت است تا با این کار بتوان از هزینه‌های تبعی خرید کاسته و با صرفه‌جویی در هزینه حمل پول بیشتری به کشاورزان پرداخت کنیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در خصوص حمایت از کارخانجات آردسازی استان نیز به استاندارد گفت: برنامه‌ی ما این است گندم‌های تولیدی در استان خوزستان به آرد تبدیل شود و از طریق بازاریابی در تهران و سایر استان‌ها محصول خود را باقیمت مناسب و ارزش افزوده به دیگر استان‌ها ارسال کنند.

وی گفت: تلاش ما این است 50 درصد پول گندم‌های تحویل گرفته شده را تا پایان هفته به کشاورزان پرداخت کنیم و برنج مورد نیاز مردم خوزستان را تا ابتدای ماه رمضان توزیع کنیم.

براساس این گزارش؛ معاون وزیر جهاد کشاورزی در سفر به استان خوزستان در حاشیه بازدید از کارخانه تک نان جنوب گفت: کارخانه تک نان جنوب از تکنولوژی بسیار پیشرفته برخوردار است که با سرمایه‌ی خصوصی راه‌اندازی شده و تولیدات نان مطلوبی دارد.

وی با اظهار رضایت از تولید نان به روش صنعتی اظهار امیدواری کردکه با گسترش این صنعت کشور از طریق تولید و مصرف بهینه و کاهش دورریز نان به سمت خودکفایی در بخش گندم حرکت کنیم.

مهندس سیف گفت: تک نان جنوب، نان سنتی را به روش صنعتی و به روش و اصول بهداشتی تولید می‌کند و با توجه به وجود ظرفیت‌های لازم از ایجاد این گونه طرح‌ها برای اصلاح فرهنگ مصرف نان حمایت می‌کنیم.

این گزارش حاکی است؛ مهندس یزدان سیف در سفر به استان خوزستان از مرکز خرید دائمی سید عباس در شمال غرب اهواز نیز بازدید کرد.

وی در این بازدید پس از استماع مشکلات کشاورزان که عدم واریز قسط اول تحویل گندم به مراکز خرید بود، تصریح کرد: این عدم پرداخت به دلیل  تکمیل نشدن فرم‌ها در سامانه‌ی پهنه‌بندی بوده است که مشکلات به روزی مرتفع می‌شود و کشاورزان عزیز خوزستانی به دستمزد زحمات خود خواهند رسید.

مهندس سیف به عوامل خرید مراکز خرید دستور داد تلاش و پیگیری کنند تا پایان هفته قسط اول را به کشاورزان پرداخت کنند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی از بهره‌برداری و راه اندازی سیلوی بخش خصوصی 40 هزار تنی سوسنگرد در آینده نزدیک خبر داد که ساخت آن با دو میلیارد تومان تسهیلات شرکت بازرگانی دولتی ایران ادامه دارد و 92 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

                                     تاریخ:      سه شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٧        ساعت:     ١٣:٤٢

 


خروج
پربازدیدترین

۱۳ میلیارد تومان کرایه حمل به گندمکاران کشور پرداخت شد

معاون وزیرجهاد گفت:در خرید تضمینی سال‌جاری از محل صرفه جویی، با پرداخت ۱۳ میلیارد تومان کرایه حمل به اقتصاد گندمکاران کشور کمک کردیم.

نرخ ارز

نرخ ارز    ۱۳۹۷/۱۰/۲۷
usd دلار آمريکا ۴۲,۰۰۰ eq
gbp پوند انگليس ۵۴,۰۵۶ up
chf فرانک سويس ۴۲,۳۴۷ down
sek کرون سوئد ۴,۶۶۴ down
nok کرون نروژ ۴,۹۱۱ down
dkk کرون دانمارک ۶,۴۰۶ down
inr روپيه هند ۵۸۹ down
aed درهم امارات ۱۱,۴۳۷ down
kwd دينار کويت ۱۳۸,۴۶۶ down
pkr100 يکصد روپيه پاکستان ۳۰,۰۷۷ up
jpy100 یکصد ين ژاپن ۳۸,۵۲۲ down
hkd دلار هنگ کنگ ۵,۳۵۵ eq
omr ريال عمان ۱۰۹,۲۳۵ down
cad دلار کانادا ۳۱,۶۲۷ down
nzd دلار نيوزيلند ۲۸,۳۴۶ down
zar راند ۳,۰۶۱ up
try لير ترکيه ۷,۸۳۶ up
rub روبل روسيه ۶۳۴ up
qar ريال قطر ۱۱,۵۳۹ down
iqd100 يکصد دينار عراق ۳,۵۲۵ down
syp لير سوريه ۸۲ eq
aud دلار استراليا ۳۰,۰۵۲ down
sar ريال سعودی ۱۱,۲۰۱ down
bhd دينار بحرين ۱۱۱,۷۰۲ down
sgd دلار سنگاپور ۳۰,۹۵۷ down
bdt100 يکصد تاکای بنگلادش ۵۰,۱۰۷ up
lkr10 ده روپيه سريلانکا ۲,۳۰۲ down
mmk کيات ميانمار (برمه) ۲۸ eq
npr100 يکصد روپيه نپال ۳۶,۶۳۰ down
amd100 يکصد درام ارمنستان ۸,۶۵۱ up
lyd دينار ليبی ۳۰,۴۱۷ up
cny یوان چين ۶,۲۰۷ up
thb100 يکصد بات تايلند ۱۳۲,۶۰۴ up
myr رينگيت مالزی ۱۰,۲۱۱ down
krw1000 يک هزار وون کره جنوبی ۳۷,۴۴۲ down
jod دينار اردن ۵۹,۲۳۹ down
eur یورو ۴۷,۸۱۵ down
kzt100 يکصد تنگه قزاقستان ۱۱,۱۳۵ up
gel لاری گرجستان ۱۵,۷۵۱ down
idr1000 يک هزار روپیه اندونزی ۲,۹۶۲ down
afn افغانی افغانستان ۵۵۹ eq
byn روبل جديد بلاروس ۱۹,۵۱۱ up
azn منات آذربايجان ۲۴,۷۵۳ eq
php100 يکصد پزوی فيليپين ۸۰,۳۴۷ down
tjs سومونی تاجيکستان ۴,۴۵۱ down
vef بوليوار جديد ونزوئلا ۴,۲۰۶ eq
tmt منات جدید ترکمنستان ۱۲,۰۰۱ down
منبع : بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

گفتگو

تحولي بزرگ در حوزه گندم ، آرد و نان با ورود دولت الكترونيك رئيس انجمن صنفي كارخانجات آرد استان اصفهان مطرح كرد :
اجرای دقیق برنامه حمل و تخصیص گندم متناسب با میزان مصرف هر استان مدیر آزمایشگاه شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه یک کشور تأکید کرد:
گمرک جمهوری اسلامی ایران شرایط واردات گندم عبور موقت را تسهیل بخشد سیف در گفت‌وگوی اختصاصی با غلات نیوز تأکید کرد:
کیفیت پایین گندم‌های دریافتی از سیلوی بخش خصوصی مدیرعامل کارخانه آرد کرج (کردان):
87 درصد از نانوایان حجیم در کشور کارت بهداشت معتبر دارند رئیس اداره بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی وزارت بهداشت:
نگاه ما به آکادمی نان ایران، نگاهی ملی است مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه یک:

نظرسنجی

دلیل استقبال مردم از نان سفید چیست؟

عدم آگاهی مردم
عدم تمایل نانوا به استفاده ار آرد تیره
صرفا زیبا بودن نان

 

صوتی

آرد زرین خوشه
آذر غله
گروه صنعتی بهمنی
نان سحر
کارخانه آرد کرج کردان
خبرنگار
بهبود دهنده رازی
ارد جوانه شوشتر
گل آرد زاگرس