تبلیغات
تمام اتوماتیک
اخبار > مردم زیاران قزوین خواستار وقف‌نامه معتبر از آستان قدس شدند


نسخه چاپي      ارسال به دوست در پی تخریب مزارع گندم و درختان

  مردم زیاران قزوین خواستار وقف‌نامه معتبر از آستان قدس شدند

  در پی تخریب درختان و مزارع گندم روستای زیاران به دستور دستگاه قضایی، مردم این روستا خواستار ارائه وقف‌نامه معتبر از سوی آستان قدس رضوی شدند.

            

در پی تخریب درختان و مزارع گندم روستای زیاران به دستور دستگاه قضایی، مردم این روستا خواستار ارائه وقف‌نامه معتبر از سوی آستان قدس رضوی شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از آبیک، موضوع اختلاف اهالی روستای زیاران با آستان قدس رضوی بر سر موقوفه بودن این روستا سال‌هاست که بر زبان‌ها جاری است، ولی هنوز هم که هنوز است مردم این روستا نتوانسته‌اند مشکل خود را به طور کامل با آستان قدس رضوی حل کنند.
به تازگی و به دستور دستگاه قضایی تخریب مزارع گندم و درختان باغات سبب شد که بار دیگر مردم روستای زیاران از آستان قدس رضوی وقف‌نامه معتبر را درخواست کنند.
پس از این اتفاق مهم، اعضای شورای اسلامی روستای زیاران به نمایندگی از تمام مردم این روستا، از نماینده خبرگزاری فارس در شهرستان آبیک درخواست کردند که مطلب زیر در خبرگزاری فارس قزوین درج و انعکاس داده شود.

«مردم زیاران مردم متدین و تابع قانون هستند و بارها موکدا ابراز کرده‌اند که خواهان رویت وقف‌نامه معتبر هستند. این آستان قدس رضوی است که با عدم ارایه وقف‌نامه معتبر و تخریب مزارع گندم و ریشه‌کن کردن درختان سبب تحریک مردم می‌شود. اعضای شورای اسلامی روستای زیاران و مردم زیاران هرگونه اقدام غیر قانونی و تخریب توسط هر شخصی را به شدت محکوم می‌کنیم. از مسئولان محترم درخواست می‌شود با رعایت قانون و مقررات، از تضییع حقوق مردم زیاران جلوگیری کنند.»

به گزارش فارس، در اواخر شهریور ماه سال گذشته داوود محمدی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی به همراه مسئولان شهرستان آبیک در دفتر دهیاری روستای زیاران حضور یافته بود، در پاسخ به درخواست مردم مبنی بر رفع مشکل اراضی اهالی روستای زیاران با آستان قدس رضوی بیان کرد: شوراهای اسلامی روستای زیاران، معتمدان، ریش‌سفیدان و بزرگان روستای زیاران با مسئولان آستان قدس رضوی نشستی برگزار کنند و به وحدت‌نظر و تفاهم لازم دست یابند.

وی گفت: اگر در این نشست با آستان قدس به نقطه مشترک رسیدید به همراه فرماندار آبیک با تشریک مساعی و بر مبنای توافق و تفاهم صورت گرفته با مسئولان آستان قدس رضوی استان قزوین و کشور به مذاکره می‌پردازیم و گام‌های لازم را بر می‌داریم.

این نماینده مجلس بیان کرد: نظرات مختلفی در خصوص اراضی زیاران انعکاس داده شده است، چراکه برخی معتقد هستند که اراضی زیاران موقوفه نیست، برخی معتقد هستند آستان قدس 18 هزار هکتار اراضی اوقافی دارد و برخی اذعان می‌کنند، بخشی از اراضی موقوفه است.
لازم به ذکر است که سال‌هاست مردم زیاران با آستان قدس رضوی بر سر موقوفه بودن اراضی مشکل دارند و هنوز این مسئله به طور کامل رفع نشده است.

با توجه به اینکه صدای مردم روستای زیاران بارها به گوش مسئولان رسیده، ولی ظاهرا در حد حرف باقی مانده و جدیت خاصی برای رفع مشکل صورت نگرفته است، ولی امید است با همفکری و مساعدت مسئولان شهرستان آبیک و مسئولان استان قزوین و همچنین مسئولان آستان قدس رضوی، تدابیر لازم برای رفع مشکلات مردم زیاران اندیشیده شده تا برای همیشه و به طور کامل مشکل مردم و آستان رفع شود.


 

                                     تاریخ:      شنبه ١٨ بهمن ١٣٩٣        ساعت:     ٠٩:٢٧

 


خروج